آموزش Exchange سرور مایکروسافت

ویندوز سرور یک سیستم عامل قدرتمند بر مبنای سرور از شرکت Microsoft است. بر خلاف سیستم عامل های مبتنی بر توزیع UNIX ، ویندوز سرور مدیریت اجزای شبکه را از طریق رابط کاربری بسیار ساده و حرفه ای خود به کاربران و مدیران شبکه ارائه می دهد. محیط میزبانی وب ویندوز Sever از زبان های مهم برنامه نویسی وب و پایگاه های داده از قبیل NET Core  ASP.NET ،PHP ،MySQL و MS SQL پشتیبانی می کند و قابلیت توزیع مجدد توسط کارشناسان متناسب با نیاز های همان سازمان را دارد تا در کنار یکدیگر یکی از اساسی ترین پکیج های مدیریت و نگهداری و پیاده سازی شبکه مبتنی بر سیستم عامل را تحت عنوان ویندوز سرور ارائه دهند.

نصب و راه اندازی ویندوز سرور، پیاده سازی سرویس دور کاری شبکه در ویندوز سرور مایکروسافت، ارتقا سیستم عامل های قدیمی تر به نسخه های جدید، پیاده سازی و طراحی سرویس های روز دنیا در سیستم عامل ویندوز سرور، پیاده سازی سرویس های تحت شبکه برای استفاده راه دور از خدمات سازمان، پشتیبانی و نگهداری خدمات شبکه مبتنی بر ویندوز سرور، همگی این موارد نام برده از مزایا و ویژگی های ویندوز سرورهای شرکت مایکروسافت می باشند که می تواند از طریق ویندوز سرور و مدیران شبکه متخصص حوزه خدمات شبکه مایکروسافتی در شبکه های دیتا سنتر انجام شود.

همچنین ویندوز سرور دارای تعداد بسیار زیادی از سرویس های متنوع می باشد که هر کدام هم در شبکه ها، دیتا سنتر ها و هم برای کاربران خانگی می تواند نصب و مورد استفاهده قرار بگیرد و  ابزاری بسیار قدرتمند برای برطرف کردن نیازها باشد که از جمله از مهمترین این سرویس ها می توان به سرویس اکتیو دایرکتوری جهت کنترل و مدیریت و نظارت بر گروهی از کاربران به صورت همزمان، سرویس سرتیفیکت Certificate برای تامین امنیت سرویس های در حال اجرا در شبکه و وب جهت احراز هویت، سرویس کنترل و نظارت IIS در بستر اینترنت برای اجرای یک برنامه داخلی در وب و پیاده سازی سامانه های کلاد ویندوز سرور برای استقرار سرویس های دور کاری و انجام تمامی اجزای شبکه توسط کاربران سازمان از طریق دورکاری اشاره نمود.

 

پیاده سازی و طراحی سرویس های روز دنیا در سیستم عامل ویندوز سرور

ویندوز سرور مایکروسافت می تواند به عنوان یک ابزار قدرتمند به تحلیل و در اختیار قرار دادن تمامی ابزارهایی که یک سازمان برای مدیریت شبکه، نرم افزارها و رفتار کارمندان خود چه در داخل سازمان و چه در خارج از سازمان به صورت دور کاری شده در اختیار واحد فناوری اطلاعات قرار دهد.

در واقع در حال حاظر نقش ویندوز سرور در تمامی شبکه ها به دلیل اهمیت دور کاری سازمانی در تمام دنیا به یک نیاز اساسی تبدیل شده و می توان طبق آمار این طور اعلام کرد که اکثر شبکه ها بر پایه سیستم عامل ویندوز سرور پیاده سازی و اجرا می گردد.

شبکه ها توسط ویندوز سرور مایکروسافت توسعه و پیاده سازی و طراحی می شوند. این شرکت بطور مداوم پشتیبانی و به روز رسانی های رایگانی را از طریق سایت خود در اختیار کاربران و مصرف کنندگان خود قرار می هد تا بتوانند از آن استفاده کنند. کاربرانی که با ویندوز آشنایی دارند و به راحتی windows server خود را در سایت شرکت مایکروسافت پیدا ، دانلود و نصب می کنند، بیشتر این افراد با استفاده از ویندوز سرور، یک پلتفورم رایگان برای ساختن شبکه و برنامه های تحت شبکه با استفاده از سرویس های موجود در داخل ویندوز های سروری استفاده می کنند. این دلیل اصلی مراجعه کاربران سازمانی به استفاده و طراحی شبکه های خودشان از این طریق می باشد.

خدمات پشتیبانی و نگهداری ویندوز سرور توسعه و پیاده سازی

در کسب و کارها ی کوچک و بزرگ امروزه  دیتا سنترها و اتاق های تجهیزات شبکه درون سازمانی جزئی جدا نشدنی برای ایجاد یک کسب و کار قدرتمند و پایدار هستند و هر کسب و کاری برای ارائه سوریس های کامپیوتری و برنامه به کارکنان و مشتریان خود بدان نیاز دارد. در واقع دیتا سنتر مکانی برای قرار گیری رک ها، سرورها، فایروال ها و دیگر تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری شبکه هستند که راه اندازی می شوند. یکی دیگر از عوامل مهم برای ارائه سرویس های مورد نیاز تحت شبکه به کارمندان سازمان ها، نصب سیستم عامل ویندوز می باشد. چرا که هر سرویسی برای سرویس دهی به سرویس گیرنده ها باید بر مبنای یک سیستم عامل قدرتمند به ارائه سرویس خود بپردازد. که در این جا منظور ویندوزهای سروری است به صورت کلی ویندوزها به دو صورت سرور و کلاینتی توسط شرکت مایکروسافت ارائه می شود که هر کدام برای هدف های خاصی طراحی و نصب و راه اندازی می شوند. مثلا امکانات و ویژگی هایی که ویندوزهای سروری در دیتا سنترها ارائه می دهند چیزی نیست که ویندوزهای کلاینتی کاربران خانگی هم بتوانند انرا به کاربران داخل خانه ارائه دهند و درواقع به هیچ عنوان نباید از ویندوزهای کلاینتی برای ارائه سرویس های Enterprise و پیشرفته برای مقاصد بزرگ استفاده شود. خیلی از قابلیتها و سرویس ها فقط در ویندوزهای سروری قرار گرفته است مانند Active Directory، DNS، DHCP، DFS و بسیاری قابلیت های دیگر که فقط مخصوص ویندوز های Server می باشد البته برخی از سرویس ها مثل IIS در بین دیگر سیستم عامل ها مشترک هستند و می تواند از آنها هم استفاده نمود اما باز هم تفاوت های بسیاری بین ارائه این سرویس توسط یک ویندوز سرور و یک ویندوز کلاینت خانگی وجود دارد. 

 

پیاده سازی دیتاسنترها و اتاق های تجهیزات شبکه درون سازمانی با ویندوز سرور

اگر از یک ویندوز کلاینتی به جای سرور در شبکه خود استفاده کنید حتما تعداد ارتباطات به 10 یا 20 ارتباط به صورت همزمان محدود می شوند یعنی همزمان نهایتا این تعداد سیستم عامل می تواند برای دریافت خدمات به این ویندوز مراجعه کنند. یک ویندوز سرور بر اساس ورژن و لایسنسسی که تهیه می کنید خیلی بیشتر از این مقدار را می تواند به طور همزمان پشتیبانی کند و امکان ارائه سرویس ها را به صورت LAN و WAN، Cloud و Remote Work دور کاری دارد.

یکی از خصوصیات بسیار مهم در ویندوزهای سروری شرکت مایکروسافت  این است که به گونه ای طراحی شده اند که 24 ساعت شبانه روز و در تمامی روز های ماه و سال روشن باشند و سرویس های تحت شبکه را ارائه دهند بدون اینکه برای آنها مشکلی رخ دهد. سیستم عامل ویندوز سرور به این صورت کاملا حرفه ای طراحی شده اند که اولویت به اجرای سرویس ها و خدمات را در پس زمینه بدون دخالت نیوری متخصص اجرا کنند تا در تمام مدت شبانه روز کاربران هر هر کجای دنیا بتوانند به منابع سازمانی خود دسترسی داشته باشند.

 

 

 

سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین ویژه مشاغل علوم مختلف کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست می باشد. 
سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین مشاغل علوم کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست و ... می باشد.