آموزش Exchange سرور مایکروسافت

مشکل ناگهانی قرنطینه شدن میل باکس های اکسچنج مایکروسافت پس از ارتقاء و بروزرسانی نسخه فعلی ایمیل سرور Exchange 2013 و عدم مونت Mount شدن دیتابیس DataBase File پس از ریکاوری و استوپ Stop و متوقف شدن یهویی سرویسهای Mail Server و دچار شدن به مشکلی بزرگ در ارسال و دریافت ایمیل در سازمان

چرا پس از آپدیت ایمیل سرور اکسچنج Exchange دچار اشکال در عملکرد طبیعی و قرنطینه شدن Mail Box ها شدم؟

این سوال یکی از کارشناسان پشتیبانی سامانه پست الکترونیک درون سازمانی یکی از شرکت های داخل ایران بود که با خطاها و ارورهایی در دیتابیس ایمیل سرور Exchange و مشکل متوقف شدن سرویسهای اکسچنج پس از بروزرسانی ورژن فعلی برنامه ارسال و دریافت ایمیل دااخل سازمان شان مواجه شده بود. متن کامل مشکل پیش آمده در ادامه آورده شده است و پاسخ به رفع مشکل سرور میل نیز در گروه تلگرامی کارشناسان آی تی و شبکه و مهندسان فناوری اطلاعات ایران آورده شده است که می توانید مشاهده بفرمایید.

سوال درباره مشکل قرنطینه شدن میل باکس ها پس از ارتقاء ایمیل سرور Exchange 2013 و عدم مونت Mount دیتابیس

نسخه فعلی اکسچنج 2013، پس از بروز اشکال در اواخر ماه گذشته بر روی یک سرور 2102 ویندوزی نصب شد. روز گذشته بطور ناگهانی کلیه سرویس های اکسچنج متوقف شد و با غیرفعال نمودن نسخه آنتی ویروس مبتنی بر سوفوس، مجددا سرویس ها ری استارت گردید. از چهار دیتابیس موجود سه عدد پس از انجام ریکاوری، مونت شد، ولی دیتابیس چهارم ابتدا مونت نمی شد و پس از مدتی کلیه دسترسی های آن دچار اشکال کردید. از حدود ساعاتی پیش، برخی از میل باکس ها قرنطینه می شوند.

سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین ویژه مشاغل علوم مختلف کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست می باشد. 
سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین مشاغل علوم کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست و ... می باشد.