مشاوره سرویس ها و راهکارهای مایکروسافت

خطای Verification of Prerequisites Failed و حل آن در ویندوز سرور 2016

در ویندوز سرور 2016 زمانی که اقدام به نصب و راه اندازی سرویس Windows Server 2016 Acrive Directory Domain Controller می کنیم با خطایی تحت عنوان Windows 2012 Verification of prerequisites for Domain Controller promotion failed رو به رو خواهید شد که از اصلی ترین و سخت گیرانه ترین بررسی خطا ها در ویندوز سرور 2016 می باشد. این خطا به این دلیل رخ می دهد که سطح پیچیدگی پسورد برای Administrator Local Account پایین بوده اما شما پس از انتخاب یک پسورد کاملا پیچیده تر هم باز با این خطا رو به رو خواهید شد که این مشکل را می توان یکی از باگ های ویندوز سرور 2016 دانست و برای رفع خطا در باگ نصب اکتیو دایرکتوری مایکروسافت سرور 2016 می توان به روش بسیار ساده زیر بسنده کرد تا فرایند نصب و لذت بردن از اکتیو دایرکوری سازمانی کامل گردد.

کافیست تا در محیط Commad prompt ویندوز سرور 2016 از دستور زیر استفاده نماییم.
net user Administrator /passwordreq:yes

سپس سیستم را ری استارت کرده و مجددا مراحل نصب و فعال سازی اکتیو دایرکتوری سرور 2016 را اجرا می کنیم.

 

 

 

سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین ویژه مشاغل علوم مختلف کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست می باشد. 
سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین مشاغل علوم کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست و ... می باشد.