مشاوره سرویس ها و راهکارهای مایکروسافت

تبدیل نسخه Core به GUI در ویندوز سرور 2016

بسیاری از کاربران و علاقه مندان به سرویس های مایکروسافتی زمانی که ویندوز سرور 2016 را نصب و راه اندازی می کنند به هر دلیلی می توانند متناسب با نیاز سازمان و یا بسترهای سخت افزاری از نسخه های مختلف Windows Server 2016 مانند GUI، Core و یا Nano استفاده نمایند. اما بعد از مدتی و در راستای تغیر اهداف سازمانی نیاز پیدا می کنند تا از این محیط ها به محیط های دیگر مهاجرت نمایند. اما سخت ترین نوع این Windows Server 2016 Migration تبدیل محیط Core به GUI می باشد.

newfeaturinwindiwsserver2016.jpg - 8.45 kb

مراحل تبدیل Core به GUI در ویندوز سرور 2016
به دلیل اینکه ویژگی های محیط GUI از فایل ISo نصبی ویندوز حذف می شوند می بایست سرور اصلی از دسترسی به اینترنت بهره مند باشد. سپس دستور زیر را در محیط Windows Server 2016 PowerShell Command تایپ میکنیم تا در قسمت Install برای ما نمایان شود که چه قسمت هایی حذف گردیده.
Get-WindowsFeature -Name *GUI*
سپس اگر سرور به اینترنت دسترسی داشته باشد می توان با استفاده از دستور زیر فرایند تبدیل محیط Core به GUI را به درستی انجام داد.
Install-WindowsFeature -Name Server-Gui-Shell,Server-Gui-Mgmt-Infra

 

سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین ویژه مشاغل علوم مختلف کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست می باشد. 
سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین مشاغل علوم کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست و ... می باشد.