مشاوره سرویس ها و راهکارهای مایکروسافت

نانو سرور چیست و چه مزایایی دارد؟

نانو سرور (Nano Server) را می‌توان ارزشمند‌ترین تغییر ویندوز سرور 2016 معرفی نمود. نانو سرور یک ویندوز سرور بهینه‌ سازی شده در بستر ابر یا Cloud  میباشد که مایکروسافت برای توسعه‌دهندگان ارائه داده است. در واقع نانو سرور نام ویندوز سرور نسخه 2016  مایکروسافت می باشد. مایکروسافت در ویندوز سرورهای قبلی نسخه Core را اضافه کرد اما در ویندوز سرور 2016 نیز مایکروسافت نانو سرور را به سرور 2016 اضافه کرد اما همچنان کاربران می توانند علاوه بر ویژگی های نانو سرور از راه کار های Core استفاده کنند. نانو سرور بیست برابر از نسخه Core سبک‌تر است و Update آن راحت‌تر انجام می‌باشد. مایکروسافت در نسخه نانو سرور ویژگی هایی که ضروری نبوده مانند رابط های گرافیکی، خط فرمان، پشتیبانی 32 بیتی محیط مبتنی بر CLI، MSI و برخی از مؤلفه‌های پیش‌فرض Server Core را حذف کرده است.

windowsservernanoserverpalnetgroupir.png - 24.26 kb

ساختار های  مدیریتی به ‌صورت راه دور از طریق WMI و PowerShell انجام می‌شود.. به طور کلی نانوسرور را بر اساس  دو زیرساخت سازمانی  جدید طراحی شده است:
نانو سرور در محیط برنامه‌های Cloud طوری طراحی شده است  که از زبان‌های برنامه‌نویسی سی‌شارپ، جاوا، نود. جی، پیتون و... پشتیبانی می‌کند. همچنین در کانتینرها، ماشین‌های مجازی یا حتی سرورهای فیزیکی اجرا می شود.
زیرساخت پلتفرم ابری مایکروسافت از کلاسترهای محاسباتی که روی Hyper-V و کلاسترهای ذخیره‌سازی که روی Scale-Out File Server اجرا می‌شوند، پشتیبانی می‌کند.

سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین ویژه مشاغل علوم مختلف کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست می باشد. 
سامانه استخدام کامپیوتر جابز کاریابی تخصصی و آنلاین مشاغل علوم کامپیوتری، مهندسان شبکه، کارشناسان آی تی IT، برنامه نویسان و طراحان گرافیست و ... می باشد.